יש לך קהילה?

חיפוש מאמרים

הרשמה לעדכונים


כאשר מנהלים עסק, אף פעם אין לדעת מאיפה יגיע הרעיון הבא.
אחד ממקורות ההשראה הגדולים ביותר הוא לא אחר מאשר ה-קהילה;
ודווקא הקהילה היא כלי עסקי שהרבה בעלי עסקים נוטים לפספס..!

הסתכלו סביבכם וסביר להניח שתגלו כי הקהילות באזור פעילותכם כבר קיימות: קהילת בעלי עסקים קטנים הנפגשת בקביעות למטרת נטוורקינג, קהילת אנשי מקצוע בתחומכם המתכנסת למפגשי סיעור-מוחות, קהילת אנשי מעוף ומשקיעים שמחפשים מיזם חדש.
השתייכות לקהילה עסקית של אנשים כמוכם, עם מטרות ושאיפות דומות, יכולה לתרום רבות לצמיחתכם העסקית, לאפשר לכם לחלוק מניסיונכם עם אחרים ולשמש כמקור השראה רב ערך.
אלה הם אנשי הקהילה שיחזקו את ביטחונכם המקצועי והאישי, יהפכו לחבריכם הטובים ויהיו השותפים שלכם לדרך- במיוחד בתחילת דרככם כיזמים.


6 יתרונות מרכזיים של ההשתייכות לקהילה עסקית –

 

 1. למידה מטעויות ו-הצלחות (!) של אחרים

  יזמות הולכת יד ביד עם עשיית טעויות; אלה הם פני המציאות! אלא שיזמים, מטבעם, אינם “מתרגשים” מכישלונות קצרי טווח, קמים במהירות על הרגליים וחוזרים למגרש חדורי מוטיבציה להתקדם הלאה.
  מה היתרון בהשתייכות לקהילה? כאשר אתם מקשיבים לאחרים ולומדים מניסיונם אתם יכולים ‘לחסוך’ מעצמכם לא מעט טעויות..
  אחד מתפקידי הקהילה הוא להישאר עם האצבע על הדופק ולעקוב מקרוב אחר המתרחש בענף. באופן כזה אתם יכולים לאמץ מהלכים עסקיים מוצלחים של אחרים (עם ההתאמות הנדרשות לעסק שלכם) ולעקוף מכשולים עוד בטרם הספיקו להתהוות.

 2. יצירת קשרים

  קהילה חזקה היא כזו שמבוססת על עקרון ההדדיות.
  עם הזמן, תכירו היטב את החברים לקבוצה ותוכלו להעביר אליהם הפניות מקצועיות שיקדמו את פעילותם העסקית; בתמורה, הם יעשו אותו הדבר עבורכם.
  רשת הקשרים העסקיים הנוצרת בתוך הקהילה מעניקה לכל אחד מחבריה תחושת שייכות ומחזקת את הביטחון האישי ביכולת המקצועית. כך הופכת הקהילה ל- ‘בית’ של ממש, והחברים בה נהנים מתמיכה מקצועית באווירה משפחתית התורמת להתפתחות העסקית.

 3. מוטיבציה גבוהה

  ההשתייכות לקהילה מעניקה הרבה מעבר להזדמנות ליצור קשרים חדשים ולקבל הפניות עסקיות; יש משהו חזק בהשתייכות ל- ‘שבט’ שהחברים בו יודעים  בדיוק מה אתם חווים – איך זה מרגיש להתמודד עם אתגרים, ליפול, לקום שוב על הרגליים ולחתור בנחישות למימוש החלום.
  הקהילה היא מקום שמשאיר את הבדידות מחוץ לדלת.. במובן זה הקהילה מחזקת לא רק את העסק שלכם, אלא  אתכם עצמכם כמי שעומדים בראשו.

 4. חיבור לשלם הגדול

  אין עסק שפועל בתוך ואקום. הישות העסקית מקיימת קשרים מרובים- עם ספקים, לקוחות, חברות וארגונים במשק.
  עסק ששואף לפעול לאורך זמן חייב להיות באינטראקציה עם סביבתו, להיות ער לצרכים המשתנים של לקוחות, לדעת מה מתחדש בענף ולזהות מגמות כלכליות וחברתיות.
  הקהילה העסקית בה אתם חברים תאפשר לכם להישאר מעודכנים, ליזום מהלכים משותפים, לקחת חלק בפעילויות התנדבותיות ולהפגין נוכחות באירועים אשר יהדקו את הקשר של העסק עם סביבתו.
  אנחנו חיים בעידן של שיתוף ומעורבות..! ואין כמו מסגרת קהילתית כדי לחבור לאחרים וביחד איתם לפעול לחיזוק הקשרים עם קהל הלקוחות, אנשי יחסי ציבור, משקיעים ועוד.

 5. העשרת הכישורים המקצועיים

  אחת התועלות הגדולות שמעניקה הפעילות הקהילתית היא ההזדמנות ללמוד במשותף כישורים חדשים.
  דרך יעילה לרכוש מיומנות חדשה היא “לתת את הבמה” לאחד מחברי הקבוצה, המוכר כמומחה בתחומו, ולערוך מעין ‘מיני-כנס’ בנושא שמעניין את החברים.
  בנוסף, חברי הקהילה יכולים להתגייס זה למען זה, לספק שירותים נדרשים האחד לשני ולעשות את החיים של כולם יותר קלים!

 6. העברת וקבלת ידע

  רוצים לשמש כמנטורים ולהעביר מהידע שלכם ליזמים בתחילת הדרך?
  כל יזם מוצא את עצמו, בשלב כלשהו, כשהוא מבולבל וזקוק לעצה טובה. אמנם לא חסרים טיפים זמינים אונליין, אבל אין כמו עצה שמתקבלת ישירות ממקצוען שמקשיב לך ומסתכל לך לתוך העיניים.
  הקהילה היא מסגרת שבה תוכלו לחלוק מהידע שלכם עם יזמים אחרים, מנוסים פחות, או למצוא מנטור שיעניק לכם עצמכם אוזן קשבת בשעת הצורך.
  כאשר אתם חלק מקבוצה סגורה המשמשת כמרחב בטוח עבורכם, זהו מהלך טבעי לשתף אחרים באתגרים שעומדים מולכם; וכך כל אחד מחברי הקהילה הופך בתורו לאדם הנכון ברגע הנכון.

 

רוצים לחבור לקהילה? אתם יכולים להצטרף לקהילה קיימת, או להקים קהילה בעצמכם – בין אם אונליין או מחוץ למסכים.. אין כללים!
גם אם נדרשת השקעה מסוימת של זמן ומאמץ בהצטרפות לקהילה (או בהקמת קהילה משלכם) – התוצאות בהחלט שוות את המאמץ.

 

להצלחתכם!

שיתוף:

מאמרים נוספים

הכסף שנשפך לכיור – ניהול משקאות בבר

הכסף שנשפך לכיור – ניהול משקאות בבר

חושבים תמחור? תחשבו גם המחרה

חושבים תמחור? תחשבו גם המחרה

המלחמה של שוזרת הפרחים מקיבוץ הזורע – כתבה על הדר פרייס חנקין, פיינליסטית יזמ.ת קרן-שמש 2021

המלחמה של שוזרת הפרחים מקיבוץ הזורע – כתבה על הדר פרייס חנקין, פיינליסטית יזמ.ת קרן-שמש 2021