ניהול עסק מהבית – למי זה מתאים?

חיפוש מאמרים

הרשמה לעדכונים


בעידן של קידמה טכנולוגית שהפכה את התקשורת מרחוק זמינה מאי פעם, קל להסתנוור מהרעיון של עסק מהבית– בלי נסיעות. ובלי בזבוז זמן מיותר. אלא שעבודה מהבית, לא מתאימה לכל אחד!
קבלו את היתרונות והחסרונות שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

יתרונות ניהול עסק מהבית

 • נפרדים מהפקקים

  כולנו מכירים את הסיוט של פקקי הבוקר.. הצפיפות ברכבת.. לא נעים להתחיל את היום כשאתם מוקפים אנשים (מוטרדים) שבדיוק כמוכם, עושים את המסלול המתיש בדרכם לעבודה.
  כשאתם עובדים מהבית, הבקרים נראים אחרת; ויום העבודה כולו מתחיל באווירה טובה!

 • חיסכון של זמן

  מי שלא התמזל מזלו לעבוד בקרבת הבית, מבזבז זמן יקר בכל בוקר על הנסיעה למקום העבודה. חשבו על מה שיכולתם לעשות בזמן הזה – לאכול ארוחת בוקר בכיף, לצאת לריצה או להתחיל יותר מוקדם, ובמלוא המרץ, את יום העבודה.
  זהו הבוקר שקובע איך ייראה שאר היום! וכשאתם עובדים מהבית, אין יותר סיבה להרגיש לחוצים עוד לפני שהתחיל היום…

 • חיסכון בהוצאות

  המשוואה פשוטה: פחות נסיעות, פחות הוצאות!

 • שעות עבודה גמישות

  כשאתם מנהלים את העסק מהבית, אתם קובעים באילו שעות של היום תעבדו; המשמעות היא שבאפשרותכם לעבוד בשעות בהן הפרודוקטיביות שלכם היא הגבוהה ביותר ובקצב שמתאים לכם.

 • סביבת עבודה נעימה

  משרד אפרורי וחסר השראה? צלצולי טלפונים, סביבה רועשת או עובדים “שיושבים על הראש”?
  כשאתם מנהלים את העסק מהבית אתם מעצבים את סביבת העבודה כמו שאתם רוצים.
  יותר מזה: תמיד תוכלו לקחת את הלפטופ ולצאת לעבוד בפארק, בבית קפה נחמד או בחללי עבודה משותפים, שם תהיה לכם הזדמנות לפגוש בעלי עסקים אחרים וליצור קשרים חדשים.

 • איזון בין החיים האישיים למקצועיים

  כשאתם נהנים מאוטונומיה מוחלטת וקובעים בדיוק איך ייראה יומכם, יש לכם אפשרות להשקיע יותר בעצמכם ובבני המשפחה שלכם.
  למרות שמספר שעות העבודה לא בהכרח פוחת, התחושה משתנה; אתם מרגישים קרובים יותר לסביבתכם הפרטית, והאיזון בין העבודה לחיים האישיים משתפר משמעותית.

 • הזדמנות לחיות בריא יותר!

  כשאתם מבלים את רוב היום בבית, יהיה לכם באופן טבעי דחף מוגבר להיות בתנועה, מה שלעיתים קרובות יגרום לכם לצאת לטיול יותר ארוך עם הכלב, לעסוק בפעילות גופנית, אולי אפילו להירשם לקורס יוגה.. 😊
  כשאתם עובדים מהבית, אינכם צריכים לחטוף אוכל “על הדרך” או להסתפק בארוחה לחימום במיקרו; יש לכם הזדמנות להכין את הארוחה בעצמכם ולהשקיע באוכל טרי ובריא.
  אוכל טוב, פעילות גופנית מוגברת ופחות מתח לאורך היום – כל אלה תורמים לחיים בריאים יותר; ואכן, מחקרים מראים שמי שעובד מהבית נוטה לחלות הרבה פחות מהעובדים הנמצאים לכל אורך היום בסביבה משרדית.


חסרונות ניהול עסק מהבית

 • פחות מגע עם אנשים

  רוב שעות היום, אתם נמצאים אך ורק בחברת עצמכם.
  לא עוד הפסקות קפה בחברותא.. ארוחת צהריים משותפת.. או שיחות עם החברים לעבודה. מיעוט האינטראקציה החברתית אינו מתאים לכל אחד ועלול לפגוע במורל ובחדוות העשייה לאורך זמן.

 • קושי לשים גבולות

  אתם עובדים מהבית, מבלים עם בני משפחה בבית, הולכים לישון בבית. כאשר אתם לא עובדים במשרד, הגבולות מיטשטשים ואתם עלולים למצוא עצמכם במצב שבו חיי העבודה והחיים האישיים הופכים אחד.

 • ריבוי הסחות דעת

  קפיצה קטנה לסופר, (עוד) הפסקת קפה, צפייה בסדרה בנטפליקס (“רק כדי להתאוורר קצת”) – הסחות הדעת, כשעובדים מהבית, פשוט לא נגמרות..
  אם משמעת עצמית היא לא הצד החזק שלכם, קחו בחשבון שלפני שתשימו לב ייגמר היום מבלי שתספיקו לבצע חצי ממה שתכננתם לעשות.

 • סגנון חיים לא בריא

  מצד אחד, עבודה מהבית מאפשרת לכם לאכול בריא ולהשקיע יותר בפעילות גופנית; מצד שני, דווקא במשרד סביר להניח שתשבו על כסאות איכותיים, תשתמשו בציוד ארגונומי ומה שבטוח- לא תעבדו לאורך היום כולו בשכיבה על הספה (מה שמהווה מרשם בטוח לכאבי גב קשים ועוד מיני מכאובים..)

 • מוניטין גרוע

  מתסכל להודות, אבל.. יש (ותמיד יהיו) כאלה שאינם מעריכים עבודה מהבית בהשוואה לעבודה משרדית ‘מסודרת’. וזאת למרות שבפועל יתכן מאד שאתם עובדים יותר שעות!
  החדשות הטובות הן שהיום יותר ויותר מומחים ואנשי-מקצוע מנהלים – מהבית! – עסקים משגשגים של ממש. כך שאם יש לכם רצון אמיתי להצליח ודבקות במטרה, לא ירחק היום שבו יביטו גם לעברכם בהערכה גלויה.

 

אז.. האם עסק מהבית היא הבחירה הנכונה עבורכם?


אם אתם בעלי משמעת עצמית סופר-גבוהה, יכולת לנהל זמן ביעילות ויכולת לדחוף את עצמכם לעמידה ביעדים – עבודה מהבית היא אופציה ישימה עבורכם.
בין אם תחליטו לעבוד מהבית או לא, עליכם לבחור (רק) במה שעושה לכם טוב!

מאמרים נוספים

דניאל גבריאל מיבנה מתמודד בגמר תחרות יזם השנה , פיינליסט יזמ.ת קרן-שמש 2021

דניאל גבריאל מיבנה מתמודד בגמר תחרות יזם השנה , פיינליסט יזמ.ת קרן-שמש 2021

הקמת עסק חדש – 5 טיפים לצעדים ראשונים

הקמת עסק חדש – 5 טיפים לצעדים ראשונים

PANET 020622 خليل العمور من النقب يحصد جائزة بمسابقة مبادر العام

PANET 020622 خليل العمور من النقب يحصد جائزة بمسابقة مبادر العام