מערך המנטורים המתנדבים

קרן-שמש מתקיימת בזכות מערך המונה מעל ל- 600 מנטורים מתנדבים, כולם בעלי ניסיון ניהולי ועסקי רב ומגוון, המוכנים להקדיש מזמנם לסיוע לעסקים צעירים בתחילת דרכם.

אנו משתדלים להצמיד לכל עסק חדש מנטור לפרקי זמן של עד שנתיים, במהלך השלב הקריטי של הקמת העסק משום שלאורך שנות פעילותנו נוכחנו לדעת, כי את הכלים, העידוד והתמיכה יישאו עימם היזמים לאורך כל חייהם.

אם אתם אנשי עסקים, מנהלים בכירים או בעלי מקצוע מנוסים, בעלי תפיסה עסקית חדה, תקשורת בינאישית טובה ויש בכם את המוכנות להתנדב ולתרום מניסיונכם ויכולתכם לאדם צעיר בתחילת דרכו, נשמח מאד לצרף אתכם לקהילת המתנדבים האיכותית שלנו.

במסגרת ההתנדבות כמנטורים תידרשו להשקיע כ-ארבע שעות בחודש.

תעברו הכשרה מטעם קרן-שמש הכוללת היכרות עם תפקיד המנטור, יצירת תקשורת וניהול ציפיות.

במהלך פעילותיכם נשמח לראותכם כחלק מן הקהילה העסקית המלווה אותנו! כמנטורים נציע לכם להצטרף למגוון הפעילויות הנערכות בקרן-שמש, בהן מפגשי נטוורקינג, כנסים, העשרות מקצועיות ואישיות, סיורים בעסקים צעירים ועוד מגוון רב של פעילויות.

התנדבות בקרן-שמש: מעשים קטנים עם השלכות גדולות !

מה היזמים שלנו אומרים על התהליך ? : 

"המנטור הכניס בי הרבה מוטיביציה ואמונה, גרם לי לראות שהדברים אפשריים… "

"רוצה להודות לך על זמנך וליבך שנתת בלי לצפות לתמורה, על העצות הטובות שהתבררו כמעולות…. "

"תודה למנטורית שנתנה מעצמה, מזמנה ומרצה עבור הצלחת העסק שלי, לימדה אותי אבני דרך של עסק מתחיל … "

"אני ממשיכה בדרך שהמנטור התווה לי, לא שוכחת מהליווי שקיבלתי – זה שווה הרבה יותר מעזרה כספית או הלוואה, כי לימדו אותי לצעוד לבד… "


ומה המנטורים שלנו אומרים על התהליך ? : 

אולי בהתחלה הוא היה זקוק יותר למישהו למישהו שיחליט עבורו, אך לאט לאט הבין שזה לא נכון להתנהל כך, כי הוא חי את העסק. התהליך הראשוני היה מאד משתעותי וחשוב. בהמשך הדרך הוא התחיל לפרוש כנפיים והרגיש יותר בטוח בעצמו. כיום הוא כבר די במסלול של עצמו. הבין את הנתיב שהולך בו.
מאד מרוצה שמצאתי מקום שמתאים לי להתנדב בו-לתת. מסגרת שמתאיה לי. הקשר עם היזמים עושה לי טוב.
היכולת שלי לתרום ליזם מתחיל נובעת קודם כל מנסיוני בעסקים. התוצאה תלויה בשיתוף הפעולה של היזם. לא חשוב הענף שממנו אי בא. הכלים הניהוליים זהים. התחום לא משמעותי.
מאד מרוצה מהפעילות. זה נותן סיפוק ארוך טווח. כל מפגש שלי עם היזמת מאד מהנה. הרעיון הוא לתת, ובמפגשים האלו מרגיש שאני נותן. זה שהיא מתייחסת, רושמת את הדברים שעליהם אנחנו מסכמים ומבצעת, זו התודה הכי גדולה.
הצהרת הכוונות הראשונית כללה התלהבות של שנים, משני הצדדים. אני בא לסייע בהתנדבות והיא צריכה לתת עבודה - ליישם.

באוקטובר 2019 ארגוננו נמצא זכאי לקבל את תו האיכות לניהול ההתנדבות. תו האיכות מצביע על כך שהארגון מנהל את מתנדביו באופן שתואם את הסטנדרטים המקצועיים שהוגדרו לנושא על ידי הרשת להתנדבות ישראלית.

שיתוף: