אודות קרן-שמש


קרן-שמש הינו ארגון ללא מטרות רווח (חל"צ), שהוקם בשנת 2005 ופועל לעידוד יזמים צעירים בגילאי 20-35 המעוניינים להקים ולנהל עסק רווחי משלהם.

מה אנחנו עושים?

במסגרת פעילות הארגון אנו מסייעים ליזמים צעירים המעוניינים בהקמת עסק עצמאי ומפרנס. הקמת העסק הינו תהליך מורכב המלווה בלא מעט אתגרים בירוקרטיים, ניהוליים ושיווקיים. אתגרים אלו הינם מעמסה  משמעותית בעבור יזמים חדשים ללא ניסיון עסקי, גם עבור המוכשרים והנחושים ביותר.

אין צורך לעשות את הדרך לבד, במיוחד כאשר אפשר להיעזר באלו שכבר הלכו בה– חברי קהילת קרן-שמש!

אנו שואפים להקנות לכל יזם כלים ניהוליים שישמשו אותו בכל יוזמה עסקית בה ירצה לקחת חלק בעתיד. בכך, אנו מסייעים לייצור אפיקי תעסוקה הן ליזמים של קרן-שמש והן למשק הישראלי.

המנטורים המתנדבים שלנו

מערך המנטורים של קרן-שמש מונה מעל 500 אנשי ונשות עסקים ומנהלים בכירים ומנוסים במשק הישראלי,  הפועלים בהתנדבות ומקדישים ממרצם וזמנם להעברת הניסיון הניהולי והעסקי שצברו בחייהם המקצועיים. כל יזם חדש בקרן-שמש מקבל ליווי אישי וארוך טווח של מנטור המוצמד לו, שתפקידו להנחות את היזם בהיבטים הניהוליים של העסק ומאפשר לו להפוך לאיש/אשת עסקים בעסק שלו/ה.

ימי עיון, סדנאות והעשרה לבעלי עסקים

קרן-שמש מפעילה במספר מוקדים ברחבי הארץ ובאופן שוטף ימי עיון, הרצאות, סדנאות ומפגשי העשרה בנושאים שונים הרלוונטיים לבעלי ולמנהלי עסקים כגון: שיווק, עבודה ברשתות החברתיות, גבייה, ניהול פיננסי ועוד. אירועים אלה הפתוחים לקהל הרחב מאפשרים קרקע פורייה לשיתופי פעולה וסיוע בין כלל בעלי העסקים והיזמים. כמו כן, מתקיימים באופן שוטף אירועים והעשרות בלעדיות ליזמי וחברי קהילת קרן-שמש.

מי יכול להגיש מועמדות לתכנית היזמים?

 • צעירים בגילאים 20-35
 • מקימים של עסק ראשון שישמש כמקור פרנסה עיקרי
 • מי שמוקד פעילות העסק הוא בגבולות מדינת ישראל
 • מי שהעסק שלו נמצא מתאים לליווי לאחר גיבוש תכנית עסקית ובחינת היתכנות ראשונית

בכל שנה נבחרים כ-350 יזמים צעירים לתכנית הליווי של קרן-שמש בתהליך סינון קפדני ותוך עמידה בקריטריונים שונים המעידים על בשלות היזם והעסק כאחד.

קרן-שמש מובילה בתרומתה החברתית ובתרומתה לעולם התעסוקה הישראלי

קרן-שמש שמה לה למטרה לקדם יזמים צעירים בכל רחבי הארץ ובכך לפתח את שוק בעלי העסקים העצמאיים בישראל.

 • קרן-שמש הוקמה ונתמכת ע"י קרן אדמונד ג' ספרא.
 • קרן-שמש בעלת הזיכיון בארץ להפעלת תוכנית של רשת בינלאומית התומכת בהתפתחות כלכלית של צעירים – Youth Business International, ארגון שמרכזו בלונדון, וחברים בו גופים הדומים לנו בחמישים מדינות ברחבי העולם.
 • יזמי קרן-שמש הם הזוכים במקומות הראשונים בתחרות יזם השנה הבינלאומי של YBI לשנים: 2011, 2013 ו-2016.
 • קרן-שמש הינה בעלת תו מידות לאפקטיביות– המעיד על כוחה לייצר ערך חברתי ולהביא לשינוי לטובה בחיי המוטבים שלה.
 • קרן-שמש הינה בעלת תו האיכות לניהול התנדבות, הניתן ע"י הרשת להתנדבות ישראלית.
 • קרן-שמש הינה בעלת זיכיון של ארגון שרי בלייר התומך ביוזמות נשים ע"י ליווי מנטורינג בינלאומי.
 • קרן-שמש בעלת אות המופת מטעם קרן-שדרות על תרומה לביטחון חברתי. אות המוענק "על פעילות חברתית המטפחת ערכים של שוויון, נתינה, אחריות הדדית ואהבת האדם, מחזקת את המרקם החברתי, משפרת את מצבם של פרטים וקהילות ותורמת ללכידות חברתית."
 
 

 


באוקטובר 2019 ארגוננו נמצא זכאי לקבל את תו האיכות לניהול ההתנדבות. תו האיכות מצביע על כך שהארגון מנהל את מתנדביו באופן שתואם את הסטנדרטים המקצועיים שהוגדרו לנושא על ידי הרשת להתנדבות ישראלית.