אודות קרן-שמש

קרן-שמש –הינו ארגון ללא מטרות רווח (חל"צ),  שהוקם בשנת 2005 ופועל לעידוד יזמים צעירים בגילאי 20-35 המעוניינים להקים ולנהל עסק רווחי משלהם.

מה אנחנו עושים?

במסגרת פעילות הארגון אנו מסייעים ליזמים צעירים המעוניינים  בהקמת עסק עצמאי ומפרנס. זהו תהליך מורכב  המלווה בלא מעט אתגרים בירוקרטיים, ניהוליים ושיווקיים. אתגרים אלו  הינם מעמסה  משמעותית בעבור יזמים חדשים ללא ניסיון עסקי, גם עבור המוכשרים והנחושים ביותר.

אין צורך לעשות את הדרך לבד, במיוחד כאשר אפשר להיעזר באלו שכבר הלכו בה – חברי קהילת קרן-שמש!

 

אנו שואפים להקנות לכל יזם כלים ניהוליים שישמשו אותו בכל יוזמה עסקית בה ירצה לקחת חלק בעתיד. בכך, אנו מסייעים לייצר אפיקי תעסוקה הן ליזמים של קרן-שמש והן למשק הישראלי.

המנטורים המתנדבים שלנו

מערך המנטורים של קרן-שמש מונה מעל 500 אנשי עסקים ומנהלים בכירים ומנוסים במשק הישראלי,  הפועלים בהתנדבות ומקדישים ממרצם וזמנם להעברת הניסיון הניהולי  והעסקי שצברו בחייהם המקצועיים. כל יזם חדש בקרן-שמש מקבל ליווי אישי וארוך טווח של מנטור המוצמד לו, שתפקידו להנחות את היזם בהיבטים הניהוליים של העסק ומאפשר לו להפוך לאיש/אשת עסקים בעסק שלו.

סדנאות והעשרה ליזמים

מעבר לכך, מפעילה קרן-שמש במספר מוקדים ברחבי הארץ ובאופן שוטף הרצאות, סדנאות ומפגשי העשרה בנושאים שונים הרלוונטיים לבעלים ולמנהלי עסקים כמו שיווק, עבודה ברשתות החברתיות, גבייה וניהול נכון ועוד. אירועים אלה הפתוחים לקהל הרחב מאפשרים קרקע פורייה לשיתופי פעולה וסיוע בין היזמים. כמו כן, מתקיימים באופן שוטף אירועים והעשרות בלעדיות ליזמי וחברי קהילת קרן-שמש.

בכל שנה נבחרים כ-350 יזמים צעירים לתכנית הליווי של קרן-שמש בתהליך סינון קפדני ותוך עמידה בקריטריונים רבים המעידים על בשלות היזם והעסק כאחד.

 

מי יכול להגיש מועמדות לתכנית היזמים?

  • צעירים בגילאים 20-35
  • מקימים של עסק ראשון שישמש כמקור פרנסה עיקרי
  • מי שמוקד פעילות העסק הוא בגבולות מדינת ישראל
  • מי שהעסק שלו נמצא מתאים לליווי לאחר גיבוש תכנית עסקית ובחינת היתכנות ראשונית

קרן-שמש מובילה בתרומה חברתית ובתרומה לעולם התעסוקה הישראלי

  • קרן-שמש בעלת "תו איכות לניהול התנדבות" מטעם "הרשת להתנדבות ישראלית" מיסודה של ממשלת ישראל וג'וינט ישראל, המעיד על ניהול מקצועי של מערך המתנדבים בארגון.
  • קרן-שמש הנתמכת ע"י קרן אדמונד ג' ספרא היא בעלת הזיכיון בארץ להפעלת תוכנית של רשת בינלאומית התומכת בהתפתחות כלכלית של צעירים – Youth Business International (לינק נפתח בחלון חדש), ארגון שמרכזו בלונדון, וחברים בו גופים דומים לנו בכחמישים מדינות ברחבי העולם.
  • יזמי קרן-שמש הם הזוכים במקומות הראשונים בתחרות יזם השנה הבינלאומי של YBI לשנים: 2011, 2013 ו-2016.
  • קרן-שמש בעלת אות המופת מטעם קרן-שדרות על תרומה לביטחון חברתי. אות המוענק "על פעילות חברתית המטפחת ערכים של שוויון, נתינה, אחריות הדדית ואהבת האדם, מחזקת את המרקם החברתי, משפרת את מצבם של פרטים וקהילות ותורמת ללכידות חברתית."
  • קרן-שמש הינו בעל תו מידות לאפקטיביות – המעיד על כוחה לייצר ערך חברתי ולהביא לשינוי לטובה בחיי המוטבים שלה.

 

שיתוף: