אודות קרן-שמש


קרן-שמש מקבוצת עוגן הינו ארגון ללא מטרות רווח (חל”צ), שהוקם בשנת 2005 ע”י קרן אדמונד י’ ספרא כנציג הישראלי של הארגון הבינלאומי YBI ומסייע ליזמים, בעלי עסקים קטנים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית להקים ולנהל עסקים המפרנסים אותם ואחרים ופועלת למתן הזדמנות שווה ולשיפור הישגיהם של בעלי העסקים הקטנים לאורך מעגל החיים של העסק

מה אנחנו עושים?

קרן-שמש יוצרת השקפת עולם ניהולית ותחושת מסוגלות וביטחון בקרב בעלי עסקים ומלכ”רים על ידי הקניית מיומנויות ניהול והנגשת כלים מתקדמים. תהליך הליווי מתבסס על מנטורים מתנדבים, בעלי ניסיון עשיר בניהול הפועלים באופן המציב את בעל העסק או המלכ”ר במרכז ונותן לו מענה הוליסטי ומתכלל.

קרן-שמש מתמקדת בליווי אישי המושתת על ניסיונם של אחרים המותאם לצרכים ומפעילה מעטפת תכנים, ליווי פיננסי ומומחים תחת קורת גג אחת.

קרן שמש בונה קהילת יזמים בת קיימא ופועלת לערבות חברתית וערך של “העבר הלאה” בקרב בעלי העסקים.

אין צורך לעשות את הדרך לבד, במיוחד כאשר אפשר להיעזר באלו שכבר הלכו בה– חברי קהילת קרן-שמש!

קרן שמש היא חלק מקבוצת עוגן אשר עוסקת בהנגשת אשראי והעצמה פיננסית של אוכלוסיות חלשות כלכלית בישראל.

המנטורים המתנדבים שלנו

מערך המנטורים של קרן-שמש מונה מעל 700 אנשי ונשות עסקים ומנהלים בכירים ומנוסים במשק הישראלי,  הפועלים בהתנדבות ומקדישים ממרצם וזמנם להעברת הניסיון הניהולי והעסקי שצברו בחייהם המקצועיים. כל יזם חדש בקרן-שמש מקבל ליווי אישי וארוך טווח של מנטור המוצמד לו, שתפקידו להנחות את היזם בהיבטים הניהוליים של העסק ומאפשר לו להפוך לאיש/אשת עסקים בעסק שלו/ה.

ימי עיון, סדנאות והעשרה לבעלי עסקים

קרן-שמש מפעילה במספר מוקדים ברחבי הארץ ובאופן שוטף ימי עיון, הרצאות, סדנאות ומפגשי העשרה בנושאים שונים הרלוונטיים לבעלי עסקים כגון: שיווק, עבודה ברשתות החברתיות, גבייה, ניהול פיננסי ועוד. אירועים אלה הפתוחים לקהל הרחב מאפשרים קרקע פורייה לשיתופי פעולה וסיוע בין כלל בעלי העסקים והיזמים. כמו כן, מתקיימים באופן שוטף אירועים והעשרות בלעדיות ליזמי וחברי קהילת קרן-שמש.

מי יכול להגיש מועמדות לתכנית היזמים?

  • יזמים מפריפריה חברתית/גיאוגרפית המבקשים להקים עסקים קטנים למטרת פרנסתם ופרנסת אחרים בישראל
  • בעלי עסקים מפריפריה חברתית/גיאוגרפית המבקשים לפתור משברים ולהתפרנס מהעסק שלהם
  • מנכ”לים של מלכ”רים הפועלים מול אוכלוסיות בפריפריה החברתית/גיאוגרפית וזקוקים לליווי עסקי/פיננסי

בכל שנה נבחרים כ-400 בעלי עסקים לתכנית הליווי של קרן-שמש בתהליך סינון קפדני ותוך עמידה בקריטריונים שונים המעידים על בשלות היזם והעסק כאחד.

קרן-שמש מובילה בתרומתה החברתית ובתרומתה לעולם התעסוקה הישראלי

קרן-שמש שמה לה למטרה לקדם יזמים בכל רחבי הארץ ובכך לפתח את שוק בעלי העסקים העצמאיים בישראל.

  • קרן-שמש הוקמה ונתמכת ע”י קרן אדמונד ג’ ספרא.
  • קרן-שמש בעלת הזיכיון בארץ להפעלת תוכנית של רשת בינלאומית התומכת בהתפתחות כלכלית של צעירים – Youth Business International, ארגון שמרכזו בלונדון, וחברים בו גופים הדומים לנו בחמישים מדינות ברחבי העולם.
  • יזמי קרן-שמש הם הזוכים במקומות הראשונים בתחרות יזם השנה הבינלאומי של YBI לשנים: 2011, 2013 ו-2016.
  • קרן-שמש הינה בעלת תו מידות לאפקטיביות– המעיד על כוחה לייצר ערך חברתי ולהביא לשינוי לטובה בחיי המוטבים שלה.
  • קרן-שמש הינה בעלת תו האיכות לניהול התנדבות, הניתן ע”י הרשת להתנדבות ישראלית.
  • קרן-שמש הינה בעלת זיכיון של ארגון שרי בלייר התומך ביוזמות נשים ע”י ליווי מנטורינג בינלאומי.
  • קרן-שמש בעלת אות המופת מטעם קרן-שדרות על תרומה לביטחון חברתי. אות המוענק “על פעילות חברתית המטפחת ערכים של שוויון, נתינה, אחריות הדדית ואהבת האדם, מחזקת את המרקם החברתי, משפרת את מצבם של פרטים וקהילות ותורמת ללכידות חברתית.”

 


באוקטובר 2019 ארגוננו נמצא זכאי לקבל את תו האיכות לניהול ההתנדבות. תו האיכות מצביע על כך שהארגון מנהל את מתנדביו באופן שתואם את הסטנדרטים המקצועיים שהוגדרו לנושא על ידי הרשת להתנדבות ישראלית.